بهترین مکمل ها برای بازیکنان فوتبال

images

 

روند استفاده از مکمل ها در بین بازیکنان فوتبال برای بهتر شدن عملکرد و بازگشت به حالت اولیه رو به رشد است. گاهی اوقات استفاده از این مکمل ها ممکن است کمک کننده باشد اما باید توجه داشت استفاده ی توام آنها با ویتامین ها و مواد معدنی خارج از رژیم غذایی روزانه باید با احتیاط انجام شود. بسیاری از شرکت های تولید کننده ادعا می کنند تولیدات آنها معجزه می کنند. از این رو برای فروش بیشتر فهرستی از فوائد تولیدات شان را ردیف کرده که اغلب سبب می شود مکمل مربوطه بسیار خوب و پر سر و صدا جلوه کند. فوائدی که اغلب توسط این شرکت ها در مورد محصولات شان وعده داده می شود:

  1. ۱٫      افزایش سازگاری با تمرین.
  2. ۲٫      عضله سازی Ùˆ تخلیه ÛŒ چربی.
  3. ۳٫      بهتر شدن سطح انرژی.
  4. ۴٫      افزایش سریع بازگشت به حالت اولیه بین تمرینات Ú©Ù‡ به بازیکن اجازه Ù…ÛŒ دهد بیشتر Ùˆ سخت تر تمرین کند.
  5. ۵٫      کاهش احتمال آسیب دیدگی، خستگی Ùˆ بیماری در نتیجه وقفه ÛŒ کمتر در برنامه تمرینی.
  6. ۶٫      آماده سازی بازیکنان با سطح عملکردی بالاتر از سطح مسابقه.

با خواندن این فهرست خواهید دید این محصولات برای بازیکنانی که به شدت مشتاق هستند عملکرد خود را بهترکنند چگونه فریبنده خواهد بود. متاسفانه هیچ مدرک علمی عملکرد این محصولات را تائید نکرده است، حتی برخی پژو هش ها نشان داده اند استفاده از این محصولات توسط بازیکنان می تواند سبب ایجاد اثرات جانبی مضری شود.

بهترین مکمل ها برای بازیکنان فوتبال- تحقیق کنید.

ضرورت دارد قبل از این که هر گونه مکمل غذایی به رژیم غذایی سالم تان اضافه کنید بررسی های کاملی در این حوزه انجام دهید. پیشنهاد ما در این زمینه این است که با یک متخصص تغذیه ی ورزشی یا پزشک مشورت کنید. در اغلب موارد می توان کمبود ها را با اندک تغییری در رژیم غذایی بدون نیاز به مکمل جبران کرد. لذا این راه حل می تواند سالم تر و اقتصادی تر باشد.

پژوهش ها در حال ایجاد دانش جدیدی است. نیل آرمسترانگ

با فرض این که شما در حال مصرف یک رژیم غذایی سالم و متعادل هستید و باز هم نیاز هست تا برخی ویتامین ها و مواد معدنی به این رژیم افزوده شود، در این صورت استفاده از مکمل ها به شما کمک می کند تا این قصور جبران شود. اما باید توجه داشته باشید که از دوز توصیه شده تجاوز نکنید چرا که می تواند خطری جدی برای سلامت شما باشد.

پودرهای پروتئینی و مکمل ها برای بازیکنان فوتبال

امروزه در محافل تغذیه ی ورزشی برای تناسب اندام اکثرا صحبت در مورد پروتئین های شیک است. به طور یقین اگر شما به هر باشگاهی در سراسر کشور مراجعه کنید تعدادی از افراد بشاش با بدنی عضلانی و تو پر پوشیده با ماده ی تیره رنگ را خواهید یافت که اغلب پروتئین مصرف می کنند و مقلد جمعیتی هستند، بدون این که بدانند چرا و به چه مقدار پروتئین اضافی بدن شان نیاز دارد. اما از این نکته نمی توان غافل شد که قبل و بعد از تمرین پروتئین مهم ترین رکن توسعه است.

شکلات های پروتئینی، مکمل های پروتئینی، کبسول های اسید آمینه بهترین محصولات فروش در صنعت تغذیه ورزشی هستند. دلیل آن این است که بازیکنان و علاقمندان تناسب اندام می دانند ترمیم و رشد عضلانی زمانی اتفاق می افتد که پروتئین کافی مصرف شود. یک رژیم غذایی خوب باید تمام پروتئین های مورد نیاز زندگی روزمره را ارئه کند اما ممکن است بعد از تمرینات سخت و در مرحله برگشت به حالت اولیه نیازمند مکمل های پروتئینی باشید.

مکمل هایی که قدرت عضله سازی دارند.

 ۱٫ Boron

2. (Hydroxymethylbutyrate (HMB

3. Colostrum

4. Chromium

این محصولات از طریق فروشگاه ها و سایت های فروش مکمل به عنوان منبعی برای افزایش توده ی عضلانی در دسترس هستند اما هیچ مدرک علمی نشان دهنده ی اثرات این محصولات گران قیمت بر عضلات نیست. پیشنهاد می شود با تنظیم برنامه غذایی و تمرینی خود به ایده آلی که مدنظرتان هست دست پیدا کنید.

مکمل هایی که به فوتبالیست ها در افزایش انرژی کمک می کنند.

۱٫ Carnitine

2. Pyruvate

3. Ribose

در زمان نگارش این متن اثرات این محصولات در دنیای فوتبال توسط شواهد علمی به اثبات نرسیده است. مواد غذایی داروی طبیعی یک بازیکن فوتبال است اگر در انتهای بازی دچار کمبود انرژی شدید پیشنهاد می کنیم برنامه غذایی خود را بازبینی کنید.

مکمل های که سبب تقویت دستگاه ایمنی بازیکنان فوتبال می شوند.

بازیکنانی که با شدت زیاد فعالیت می کنند احتمال عفونت و بیماری در آن ها بیشتر است. هنگام فعالیت با شدت زیاد مقادیر هورمون های استرسی افزایش پیدا می کند و سبب کاهش توانایی دستگاه ایمنی در مقابله با عوامل عفونی می شود. بسیاری از شرکت ها محصولاتی تولید می کنند که سبب تقویت سیستم ایمنی می شوند.

۱٫ Zinc

2. Colostrum

3. Glutamine

4. Echinacea

اگر احساس می کنید دستگاه ایمنی تان دچار اختلال شده بهترین راه مشورت با یک پزشک متخصص است در غیر این صورت یک دستگاه ایمنی سالم می تواند با استراحت کافی و مصرف کربوهیدرات ترمیم شود.

بهترین مکمل ها برای سلامت مفاصل و استخوان ها

 ۱٫ MSM Methylsulfonymethane

2. Chondroitin

3. Glucosamine

سلامت مفاصل Ù…ÛŒ توانند با کشش های کنترل شده Ùˆ مصرف امگا ۳ در رژیم غذایی تامین شود. بهترین منبع برای امگا ۳ ماهی سالامون Ùˆ کبسول امگا ۳ Ù…ÛŒ باشد.

چه مکمل هایی را ما به بازیکنان فوتبال پیشنهاد می کنیم؟

اگرچه همیشه تاکید برکنترل رژیم غذایی به عنوان بهترین دستورالعمل برای سلامت بدن می باشد، برخی مکمل ها ممکن است مفید باشند.

 ۱٫ Creatine

 ۲٫ Caffeine

 ۳٫ Bicarbonate

                                         

پاسخ دهید

نشانی پست‌الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>